Komendantka Policji w Świeciu gościem w Przedszkolu nr 11 w Grucznie

Komendantka Policji w Świeciu gościem w Przedszkolu nr 11 w Grucznie

Funkcjonariuszki Komendy Policji w Świeciu zaszczyciły swoją obecnością przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Grucznie. Zajęcia przeprowadzone przez mundurowe miały na celu przekazanie dzieciom informacji na temat bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania się na ulicy.

W ramach wykonywanych obowiązków, służby odpowiedzialne za sprawy nieletnich i patologii, aktywnie uczestniczą w edukacji i profilaktyce. Priorytetem jest dla nich zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych. W trosce o ich dobro, funkcjonariusze przyjmują zaproszenia od placówek oświatowych i sami organizują spotkania oświatowe dla dzieci oraz młodzieży.

Tym razem policjantki odwiedziły Przedszkole nr 11 w Grucznie, gdzie spotkały się z dwoma starszymi grupami przedszkolaków. Maluchy miały okazję posłuchać opowieści o pracy policjantów, a także dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zasadach zabawy na podwórku. Policjantki omówiły również kwestię korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików, a także omówiły temat interakcji z nieznajomymi osobami.

Dzieci wykazały duże zaangażowanie podczas spotkania, chętnie dzieląc się swoją wiedzą na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz innych umiejętności związanych z bezpieczeństwem. Ich aktywność była dowodem na to, jak ważne jest edukowanie najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.