Finalizacja konstrukcji ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Świecie – Głogówko Królewskie spotyka się z aprobatą lokalnej społeczności

Finalizacja konstrukcji ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Świecie – Głogówko Królewskie spotyka się z aprobatą lokalnej społeczności

Entuzjazm obserwuje się zarówno wśród kierowców, jak i rowerzystów. Powiat świecki szczyci się finalizacją projektu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Świecie z Głogówkiem Królewskim. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat.

Nowa ścieżka rowerowa wzbudza radość nie tylko wśród cyklistów i pieszych, ale jest również mile widziana przez kierowców. Mieszkańcy są przekonani, że dzięki niej poziom bezpieczeństwa na drogach znacznie wzrośnie. Przyznają, że ulga będzie odczuwalna dla wszystkich użytkowników dróg – teraz nikogo nie będą musieli mijać, a jedynie ci, którzy wybierają rowery jako środek transportu, będą korzystać ze specjalnie dla nich przeznaczonej ścieżki. To skutecznie wyeliminuje ryzyko kolizji.

Podkreślają też jednogłośnie, że nowa trasa rowerowa będzie przyczynkiem do zmniejszenia liczby wypadków i sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa na trasie. Są zdania, że to udogodnienie znacznie poprawi komfort życia mieszkańców, a także bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści z tego regionu na pewno skorzystają na nowej infrastrukturze, a kierowcy będą mogli czuć się pewniej podczas jazdy.

W trakcie dyskusji na temat nowej inwestycji, uwagę skierowano również na kwestię bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Powieść utrzymuje, że potrzeba budowy ścieżki rowerowej przy drodze do Głogówka była odczuwalna już wiele lat temu. Szczególnie ważne jest to dla młodych ludzi korzystających z tej drogi do szkoły. W przeszłości rodzice musieli towarzyszyć dzieciom w drodze do szkoły ze względu na zagrożenia związane z samochodami. Nowa ścieżka rowerowa zdaje się być odpowiedzią na te potrzeby.

Po sfinalizowaniu remontu Drogi Krajowej nr 91 możliwe będzie bezpieczne przejechanie na rowerze ze Świecia aż do Chełmna.