Dwaj mężczyźni ujęci i skierowani do aresztu za posiadanie i obrót narkotykami

Dwaj mężczyźni ujęci i skierowani do aresztu za posiadanie i obrót narkotykami

Przypadek dwóch mężczyzn z Chełmna, podejrzanych o handel narkotykami i substancjami psychoaktywnymi, rozpatrywany jest przez sąd. Policjanci ze Chełmna odkryli niemal 1,5 kg nielegalnych substancji w mieszkaniu jednego z nich. Trudności obu mieszkańców zaczęły się od kontroli drogowej. Jeżeli zostaną uznani winnymi, mogą otrzymać karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przełomowy moment w ich sytuacji nastąpił podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy patrolu interwencyjnego w niedzielne popołudnie, 15 października. W trakcie sprawdzania kierującego motorowerem, policjanci odkryli niewielką ilość narkotyków. Dodatkowo, test na obecność narkotyków wykazał, że mężczyzna był pod ich wpływem podczas prowadzenia pojazdu.

Policja zdecydowała się sprawdzić miejsce zamieszkania kierowcy motoroweru, gdzie natknęli się na duże ilości marihuany, amfetaminy, ekstazy oraz innych zabronionych substancji, które łącznie ważyły prawie 1,5 kg. W domu obecny był również kolega kierowcy motoroweru. Obydwaj mężczyźni (w wieku 35 i 19 lat) zostali aresztowani na miejscu, a wszystkie narkotyki zostały zabezpieczone przez policję.