29-latek z Świecia zatrzymany przez policję za posiadanie amfetaminy

29-latek z Świecia zatrzymany przez policję za posiadanie amfetaminy

W ciągu ostatnich dni, funkcjonariusze policji ze Świecia zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Powodem była obecność u niego saszetki z substancją, która po przeprowadzonym teście okazała się być amfetaminą. Tym samym, mężczyzna zostaje postawiony w stan oskarżenia i zostanie przekazany do sądu, gdzie będzie odpowiadał za swoje czyny.

Interwencja miała miejsce we wtorek (5.12.23) o godzinie 22:40. Policjanci ze Świecia podczas patrolu terenów Laskowic (powiat świecki), na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który wyglądał na niespokojnego i nerwowo obserwował przejeżdżający radiowóz. Ze względu na to, że był on wcześniej notowany przez policję, postanowili go dokładniej sprawdzić.

Podczas interakcji z funkcjonariuszami, zachowanie mężczyzny było niepokojące – był niewyraźny w mowie, a jego ręce drżały. To tylko potęgowało podejrzenia mundurowych, którzy następnie przystąpili do personalnej kontroli. Wówczas w jednej z saszetek, które posiadał przy sobie, policjanci znaleźli foliowy woreczek. W środku znajdował się biały proszek, który po przeprowadzeniu testów okazał się być amfetaminą. Z ilości tej substancji można by było stworzyć kilkanaście „działek”.