Pożar na obszarze Nowej wsi Chełmińskiej: Kompletna destrukcja budynku mieszkalnego

Pożar na obszarze Nowej wsi Chełmińskiej: Kompletna destrukcja budynku mieszkalnego

Na terenie Nowej wsi Chełmińskiej doszło do tragicznego zdarzenia. W niedzielny poranek, dokładnie 7 stycznia 2024 roku, budynek mieszkalny uległ całkowitemu spaleniu. Na podstawie informacji uzyskanych od strażaków, wydaje się, że mieszkaniec tego domu opuścił go przed wybuchem pożaru.

Alarm o pożarze wpłynął do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Chełmnie. O godzinie 7:43, jak informuje kapitan Kasper Korczak, rzecznik prasowy KP PSP w Chełmnie, strażacy przystąpili do akcji gaszenia płonącego budynku. Po dotarciu na miejsce zastali tylko płomienie ogarniające całą konstrukcję budynku. W tym czasie osoba zamieszkująca dom nie była już na miejscu, a odnaleziona została kilka kilometrów dalej od miejsca zdarzenia.

Prawdopodobieństwo jest wysokie, że mężczyzna około czterdziestki oddalił się na skutek szoku wywołanego przez niespodziewany ogień. Jak dodaje Kapitan Korczak, to przechodnie zauważyły rozwijający się pożar i powiadomiły służby ratunkowe. W chwili obecnej, przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ale nie wydaje się, aby był to efekt podpalenia.

Sześć jednostek straży pożarnej zostało zaangażowanych w akcję gaszenia ognia. Wstępne szacunki dotyczące strat wynoszą aż 250 tysięcy złotych.