„Piąty Ocean” – Festiwal Podróżników w Świeciu: Cztery dni pełne inspirujących prelekcji i warsztatów

„Piąty Ocean” – Festiwal Podróżników w Świeciu: Cztery dni pełne inspirujących prelekcji i warsztatów

Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”, toczący się przez cztery długie dni, zgromadził w Świeciu tłumy entuzjastów podróżowania. Wśród atrakcji festiwalu znalazły się zarówno wielogodzinne prelekcje, jak i praktyczne warsztaty, a nawet ekscytująca gra terenowa.

Na czele imprezy stoi Tomasz Pasiek, który z ogromną pasją opowiada o założeniach festiwalu. Jak wyjaśnia, chciał mocno podkreślić znaczenie podróżowania po Polsce, dlatego aż pięć z prelekcji skupia się na temacie odkrywania naszego kraju. Pasiek podkreśla, że chociaż dalekie egzotyczne miejsca są fascynujące, chciał skupić się także na tematach związanych z Polską.

Ponieważ festiwal jest skierowany do szerokiej publiczności, program imprezy jest naprawdę rozbudowany. Na przykład, piątkowy występ Mateusza Jakubowskiego będzie poświęcony Polonii na Haiti. Leszek Naziemiec opowie o swoich doświadczeniach z pływania zimowego w ekstremalnie niskich temperaturach, takich jak na Antarktydzie, Jukonie czy Alasce. Mateusz Fabiszak podzieli się swoim nietypowym podejściem do podróżowania poprzez bieganie w maratonach w różnych miastach. Para, Aleksandra Szczepańska i Daniel Sienkiewicz, opowiedzą o swojej niecodziennej wyprawie śladami II RP.

Oprócz prelekcji, festiwal oferuje także wiele dodatkowych atrakcji. Podczas trwania imprezy odbywają się warsztaty podróżnicze dla dzieci i zajęcia rękodzielnicze. Wszystko to odbywa się przy akompaniamencie muzyki świata. To wszystko można zobaczyć całkowicie za darmo – wejście na „Piąty Ocean” jest bezpłatne, a wszystkie wydarzenia odbywają się w publicznej bibliotece miejskiej.

Więcej na temat festiwalu można dowiedzieć się z materiału Marcina Dolińskiego.