Niefortunna awaria autokaru na autostradzie

Niefortunna awaria autokaru na autostradzie

Pomoc strażaków i policjantów okazała się niezbędna, kiedy czterdzieści dzieci z powiatu świeckiego napotkało na problem podczas swojej wycieczki do Gdańska. Autokar, którym podróżowały, niespodziewanie uległ awarii na autostradzie, co jest jednym z najtrudniejszych miejsc do zaradzenia tego typu problemom.

Do incydentu doszło w piątek 14.06.24 o godzinie 8.30. Wtedy to dyżurny komendy w Świeciu został poinformowany o sytuacji na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. Autokar Mercedes, którym dzieci jechały na wycieczkę, nagle przestał działać. W wyniku tego czterdzieści młodych pasażerów musiało zaczekać na poboczu drogi na pojawienie się pojazdu zastępczego.

Z uwagi na specyfikę miejsca, gdzie doszło do awarii oraz panujące warunki pogodowe, konieczne było natychmiastowe wysłanie patrolu ruchu drogowego ze świeckiej jednostki na miejsce zdarzenia.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, zabezpieczyli teren wokół niesprawnego pojazdu. Jeden z ich priorytetów była próba uspokojenia dzieci, które były zaniepokojone nieoczekiwaną sytuacją i czekały na autokar zastępczy.

W międzyczasie dyżurny komendy w Świeciu rozmawiał z kierownikiem wycieczki. Z rozmowy tej wynikło, że uczestnikami wyjazdu są dzieci w wieku od 8 do 15 lat z różnymi niepełnosprawnościami, a czworo z nich korzysta z wózków inwalidzkich.