Kolizja na drodze w Plewnie: zderzenie busa z osobówką

Kolizja na drodze w Plewnie: zderzenie busa z osobówką

Na terytorium Plewny, znajdującym się w powiecie świeckim, doszło do kolizji drogowej na trasie wojewódzkiej oznaczonej numerem 240. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, bus przewożący grupę szkolnych wycieczkowiczów doszło do zderzenia z samochodem osobowym. W wyniku tej niefortunnej sytuacji, jedno z dzieci, liczące sobie zaledwie 11 lat, zostało przekazane pod opiekę medyczną.

W piątkowy poranek, dokładnie o godzinie 10:10, oficer dyżurny komendy w Świeciu otrzymał informację dotyczącą wspomnianego wcześniej zdarzenia drogowego. Incydent miał miejsce na terenie Plewny, położonej w powiecie świeckim, na trasie wojewódzkiej numer 240. Na miejsce natychmiast skierowano strażników ruchu drogowego.

Według początkowych ustaleń funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach, kierujący pojazdem marki Kia Sportage, 72-letni mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podrzędnej od strony Bukowca, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa. To prowadziło do kolizji z busem marki Mercedes. Kierowcą tego ostatniego był 54-latek.

W busie podróżowało w tym czasie łącznie osiemnaście osób – szesnaście dzieci oraz dwójka opiekunów. Wszyscy byli uczestnikami wycieczki szkolnej, która miała swój początek w Koszalinie i miała docelowo dotrzeć do Torunia.