Już od jutra Duży Rynek w Świeciu będzie znów tętnił życiem

Już od jutra Duży Rynek w Świeciu będzie znów tętnił życiem

Na Dużym Rynku w Świeciu przez długi czas obowiązywał całkowity zakaz handlu. Teraz jednak się to zmieni i znów będzie można spotkać tam handlarzy. Oczywiście wprowadzono ścisłe zasady, do których każdy będzie się musiał zastosować, jeśli zechce sprzedawać swoje dobra.

Świeże owoce i warzywa tylko na rynku

Wiele osób całkowicie rezygnuje z zakupów w supermarketach. Zamiast tego wolą wybrać się na ryneczek i kupić coś od lokalnych sprzedawców. To właśnie na tego typu rynku można dostać świeże warzywa i owoce prosto od rolników.

Oczywiście nie można mieć pewności, że wszystko, co tam kupimy, będzie zdrowe i ekologiczne. Wielu prywatnych producentów żywności także używa sztucznych nawozów i innych środków. W końcu ułatwia to biznes. Jeśli można wyprodukować więcej jedzenia, a do tego będzie się ono nadawać do dłuższego przechowywania, to wydaje się to rozsądne z perspektywy finansowej.

Jakie są warunki handlowania na Dużym Rynku?

Handel na rynku będzie możliwy, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Otóż będzie można sprzedawać tam tylko produkty spożywcze (głównie rolne) a także wyroby rękodzielnicze, które wytworzono w gospodarstwie. Do handlu przeznaczono specjalną strefę (zaraz obok parkingu), poza którą nie możemy wykraczać, jeśli chcemy coś sprzedać. Handel będzie się odbywał między godziną 8 a 16. W soboty zamknięcie o 14.

Trzeba też wspomnieć, że każdy z handlarzy będzie musiał zapłacić pewną sumę za możliwość sprzedawania swoich towarów. Mowa o tzw. opłacie targowej.