51-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Polskim Konopacie

51-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Polskim Konopacie

Sąd Rejonowy w Świeciu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 51-letniego mężczyzny. Jest on podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do tragicznego wypadku w Polskim Konopacie, w powiecie świeckim. W wyniku tego zdarzenia, 44-letnia kobieta jadąca na rowerze straciła życie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 stycznia, około godziny 17. Na podstawie pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, podejrzewano, że kierowca samochodu potrącił kobietę na rowerze, nie udzielając jej pomocy i opuszczając miejsce zdarzenia.

Dzięki szybkiemu działaniu policjantów ze Świecia, udało się zidentyfikować pojazd, którym prawdopodobnie potrącono rowerzystkę oraz osobę potencjalnie odpowiedzialną za ten czyn.

Po przeprowadzeniu badań stwierdzono, że 51-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który został zatrzymany tego samego dnia, miał we krwi niemal 1,5 promila alkoholu – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu, komisarz Joanna Tarkowska.

Na etapie początkowym śledztwa zgromadzono dowody, które wystarczyły do postawienia mężczyźnie zarzutów prokuratorskich. W środę 10 stycznia, na podstawie wniosku śledczych, Sąd Rejonowy w Świeciu zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy – dodaje komisarz Tarkowska.

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, które skończyło się śmiercią rowerzystki oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, sprawcy grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.